Jezírková kalkulačka

Zadejte všechny hodnoty v metrech, nebo desetinách metrů.
(můžete použít desetinnou čárku nebo tečku)
m m m

Informace o Jezírku

Objem: m3 ( litrů).
Čerpadlo: nejméně litrů za hodinu.
 
Přidat do oblíbených Nastavit homepage

V nákupním košíku máte:

0 položek

v celkové ceně s DPH:

0,- Kč
Nabídka produktů
Platební metody

Mohlo by vás zajímat

Jak postavit zahradní jezírko

Stavba zahradního jezírka

Jezírko, nejen, že dobře vypadá, ale je i užitečné, jak pro člověka, tak i pro samotnou přírodu. Nejpozději tehdy, když si jeho majitel během dlouhé teplé noci spokojeně sedne na břeh a zaposlouchá se do monotónního kvákání žab za šplouchání malého vodopádu, pochopí, co pro něj vlastní zahradní jezírko znamená.

 

Kdo se pro něj rozhodne a plánuje jeho výstavbu, musí počítat s tím, že vybudováním samotného jezírka starost a práce kolem něj zdaleka nekončí. Vždyť v žádném případě to není jen jáma v zahradě naplněná vodou. Zahradní jezírko představuje životní prostor pro ryby, žáby, vážky a jiná zvířata či hmyz.

 

Existují stovky druhů provedení a velikostí lapadlových van, ale rozhodnout se můžete i pro lapadlovou fólii, kterou odizolujete dno. Také na otázku, které rostliny vysadit do a kolem jezírka, najdete stovky odpovědí.

 

Myslete na dostatečnou velikost
Důležitou otázkou při plánování jezírka je jeho velikost. V zásadě platí, čím větší, tím lépe. Ve větším jezírku totiž vzniká biologická rovnováha, nabývají samočisticí vlastnosti. Aby jezírko dokázalo tuto rovnováhu nabýt, hovoří se o minimální hloubce 80 cm a rozloze 15 m2. Taková velikost již umožňuje i chov malých živočichů, ale i tak se doporučuje plánovat jezírko ještě o něco větší. Pokud totiž vysadíme jeho břehy rostlinami, ztratíme značnou část prostoru.

 

Jaké místo je optimální?
Nejoptimálnějším místem pro vybudování zahradního jezírka je slunečné místo. Jezírko by mělo být vystaveno slunečním paprskům denně minimálně 5-6 hodin. Abychom se zbavili dalších starostí, neměly by do 3 m od jezírka růst žádné stromy. A to nejen kvůli možnému stínu, ale i kvůli jejich rozrůstajícím se kořenům, které by mohly narušit stěny jezírka.

 

Čemu ještě věnovat při plánování pozornost?
Klidně přidejte k plánovaným rozměrům po obvodu 30 cm. Ty totiž zcela jistě odebere výsadba rostlin okolního břehu. Rozmyslete si, zda chcete v jezírku chovat ryby. Ty totiž na přezimování potřebují minimální hloubku vody 80 cm, aby mohli na dně jezírka přežít při pro ně potřebné 4 stupňové teplotě. Při nižší hladině by se teplota vody v zimě ochladila na 1-2 stupně a to by Vaše ryby v žádném případě nepřežily.

 

Pro úpravu čistoty jezírek doporučujeme přípravek BIOLAKE.


Nejprodávanější
Akční nabídka
Mohlo by vás zajímat
Převodník fyzikálních jednotek
Partneři

Copyright © 2013 - provozováno společností SANTIM CZECH