Jezírková kalkulačka

Zadejte všechny hodnoty v metrech, nebo desetinách metrů.
(můžete použít desetinnou čárku nebo tečku)
m m m

Informace o Jezírku

Objem: m3 ( litrů).
Čerpadlo: nejméně litrů za hodinu.
 
Přidat do oblíbených Nastavit homepage

V nákupním košíku máte:

0 položek

v celkové ceně s DPH:

0,- Kč
Nabídka produktů
Platební metody

Mohlo by vás zajímat

Okrasná a koupací jezírka. Jak se provádí úprava vody?

Úprava vody a následná péče o ni je v koupacím nebo okrasném jezírku velmi komplexní problematikou, proto je hned úvodem nutno říci, že najít univerzální recept na bezproblémový chod jezírka by bylo velmi obtížné.

Základní pilíř kvality vody v budoucím jezírku je stavěn již při plánování, projekci a budování jezírka, kdy je nutno zohlednit všechny existující faktory, které budou ovlivňovat biologické, fyzikální a chemické parametry vody. Při péči o vodu v jezírku bychom vždy měli brát v úvahu, že se jedná o biologický systém vzájemně provázaných procesů, kdy každý nepřiměřený nebo neopodstatněný zásah může v jednom okamžiku narušit velmi křehkou rovnováhu, kterou si tento přírodní systém budoval někdy i řadu let.

Zároveň je pravdou, že pokud bude úprava vody pro koupací či okrasná jezírka prováděna uvážlivě dle předepsaných instrukcí za použití některých biologických či chemických přípravků, podaří se nám docílit vyšší kvality vody a snadnější prevence vzniku problémů a jejich následného řešení.
 
Prevence a průběžná úprava vody
 
Biologický produkt ČISTIČ BIO JEZÍREK, kterým je s oblibou prováděna úprava vody, v jezírku napomáhá nastavit přirozené biologické procesy vedoucí k optimální kvalitě vody. Tento přípravek byl vyvinut kanadskou společností NVIRON Biosolutions Inc. ve spolupráci s českou společností Proxim s.r.o. ČISTIČ BIO JEZÍREK je vyváženou kombinací bakterií a enzymů, které velmi účinně a šetrně rozkládají nečistoty organického původu.

Přípravek snižuje obsah živin pro růst řas, po jejich odumření slouží řasy jako potrava pro bakterie obsažené v přípravku. Tím se snižuje obsah usazenin organického původu na dně jezírka, projasňuje se voda a nastavuje se biologická rovnováha.

Prevence před výskytem řas
 
Jedním z nejčastějších problémů v okrasných a koupacích jezírkách je nadměrný výskyt řas, který je ve většině případů způsoben vysokým obsahem živin ve vodě, zejména fosforu. Příčin zvýšeného vnosu fosforu do jezírkové vody je mnoho, možných řešení je daleko méně. Ověřeným způsobem, kterým se provádí úprava vody za účelem snížení obsahu fosforu ve vodě, je použití tekutého přípravku FLOKULANT.

Ten může být použit z preventivních důvodů hned po napuštění jezírka nebo při pravidelné jarní údržbě jezírka. Po aplikaci přípravku dojde k vysrážení fosforu z vodního sloupce do formy vloček, které v průběhu 24 - 48 hodin po aplikaci sedimentují na dno jezírka. Poté se doporučuje vzniklou sraženinu z estetických důvodů ze dna odsát, není to ale nezbytné, ke zpětnému uvolnění fosforu do jezírkové vody dojít nemůže.

Velmi elegantní a moderní metodou průběžného odstraňování fosforu z jezírkové vody je použití SORBENTU CFH, což jsou hnědé granule s vysokou schopností nevratně na sebe vázat fosfor obsažený ve vodě. Sorbent je možno umístit ve formě 1 kg polštářků do místa, kde voda intenzivně proudí (potok, filtrace, výstup vody z filtrace), nebo nasypat přímo do vhodného prostoru filtrace, odkud bude možno použitý materiál po vyčerpání jeho sorpční kapacity opět odstranit. I v tomto případě je fosfor nevratně vázán tak, že nemůže sloužit jako výživa pro rozvoj řas a i po vyčerpání sorpční kapacity nedojde k jeho vymývání zpět do jezírka.

 

Odstranění nežádoucího zákalu vody, vodního květu a sinic z jezírka

Velmi vhodnou aplikací přípravku FLOKULANT je také v případě vzniku zeleného zákalu vody zejména v teplém letním období, způsobeného nárůstem jednobuněčných řas a sinic.

Úprava vody tímto přípravkem docílí velmi rychlého vyčištění jezírka a zvýšení průzračnosti vody v řádu několika hodin. Přípravek Flokulant je možné používat i v jezírkách s rybami, je ale nutné respektovat doporučené dávkování, v případě velmi zakalené vody je možno pro dosažení vysokého účinku aplikaci po 24 hodinách zopakovat.
 
Novinkou na trhu je přípravek ALGAE OXI - oxi perly proti vláknitým řasám vyskytujícím se na fólii a na kačírku na dně jezírka. Po aplikaci tohoto přípravku dojde velmi rychle a účinně k likvidaci řas, jejich vyplavení na hladinu a k okysličení vody.   

Úprava pH vody
 
Správné nastavení hodnoty pH vody v jezírku je nutnou podmínkou pro bezproblémovou údržbu vody v jezírku. Optimální hodnota pH vody v jezírku je v rozmezí 6,5 - 8,0. Hodnotu pH vody změříme vhodným testerem. Pokud je hodnota pH vyšší než 8,0, dávkujeme při dostatečné uhličitanové tvrdosti vody 1 litr přípravku pH MINUS na 100 m3 vody pro snížení pH o cca 0,1.

Je-li uhličitanová tvrdost vody nízká, je nutné snížit dávkování přípravku. Přípravek se aplikuje naředěný vodou (1 díl přípravku, 2 - 5 dílů vody) z kropicí konve na hladinu jezírka. Při snižování pH postupujte tak, aby nedošlo ke snížení pH o více než 1,0 v průběhu 24 hodin. Doporučujeme průběžně kontrolovat hodnotu pH vody v jezírku. Mějte na paměti, že hodnota pH vody v jezírku kolísá během dne. Proto je nutné, aby tato úprava vody byla prováděna vždy s porovnáváním hodnoty pH naměřené ve stejnou denní dobu.
 
Ve spolupráci s NVIRON Biosolutions. Inc. Kanada vyrábí Proxim s.r.o., www.proxim-pu.cz  a dodává www.bakterie-enzymy.cz


Nejprodávanější
Akční nabídka
Mohlo by vás zajímat
Převodník fyzikálních jednotek
Partneři

Copyright © 2013 - provozováno společností SANTIM CZECH