Jezírková kalkulačka

Zadejte všechny hodnoty v metrech, nebo desetinách metrů.
(můžete použít desetinnou čárku nebo tečku)
m m m

Informace o Jezírku

Objem: m3 ( litrů).
Čerpadlo: nejméně litrů za hodinu.
 
Přidat do oblíbených Nastavit homepage

V nákupním košíku máte:

0 položek

v celkové ceně s DPH:

0,- Kč
Nabídka produktů
Platební metody

Mohlo by vás zajímat

Vodu dokáže vyčistit železo

Železo se při chemické reakci běžně zbavuje dvou nebo tří elektronů. V železanech, což jsou sloučeniny železa, kyslíku a nepřechodných kovů, jako je sodík nebo vápník, však ztrácí elektronů šest. Proto jsou železany vysoce reaktivní - a právě této reaktivity chce Daly využít.

Železany jsou především silné oxidanty, takže velmi rychle ničí bakterie a viry a štěpí organické molekuly. Přitahují ostatní chemické látky obsažené ve vodě včetně rozpuštěných kovů a způsobují jejich vysrážení, takže pak jdou snadno odstranit. Po splnění svého úkolu se navíc železo obsažené v železanech samo vyloučí a zanechá po sobě jen čistou vodu.

Tyto zázračné materiály se k úpravě vody doposud nepoužívaly, protože jsou kvůli své vysoké reaktivitě nestabilní a obtížně se uchovávají.

Firma Ferrate Treatment Technologies staví svůj postup na tom, že železany nepřeváží, ale vyrábí je přímo na místě za účelem okamžitého použití. Její přístroj s názvem »Ferrator« vytváří železan sodný a vápenatý za pomoci tří levných surovin - bělicího činidla, chloridu železitého a hydroxidu sodného. V porovnání se známějšími prostředky na čištění vody (např. chlór či ozón) je navíc cenově příznivější.

Podle Dalyho by tento přístroj, který se kvůli malým rozměrům vejde do dodávky, mohl vyrábět dostatečné množství železanů k vyčištění 75 milionů litrů vody denně.

Systém se nyní testuje ve dvou čistírnách odpadních vod na Floridě. První přístroje značky Ferrator by se na trh mohly dostat ještě letos.

AUTOR: (eko)
ZDROJ: EKONOM
DATUM: 27.01.2011


Nejprodávanější
Akční nabídka
Mohlo by vás zajímat
Převodník fyzikálních jednotek
Partneři

Copyright © 2013 - provozováno společností SANTIM CZECH